O nás

Poznejte rodinnou firmu Baruffaldi

Jsme na trhu více než 80 let.

Společnost Baruffaldi vznikla před rokem 1932. Během prvního roku, kdy začala s průmyslovou výrobou, se nacházela ve východní části Milána. V té době se již stala známým výrobcem lyžařských, motorkářských a horolezeckých brýlí. Za krátko dosáhla výsadního postavení, které bylo orámováno sponzorstvím významných osobností, jako je Valanga Azzurra (“Modrá lavina” – 5 italských účastníků obřího slalomu, kteří v roce 1974 obsadili prvních 5 míst), sjezdař Thoeni nebo automobiloví závodníci Nuvolari a Ascari. Firma Baruffaldi získala světové prvenství mezi lyžařskými značkami a prodejci produktů zajišťujících bezpečnost při jízdě, na druhém místě byla pak v oblasti motocyklových brýlí.

Přežili jsme období krize. Posílilo nás to.

Z důvodu rostoucí konkurence na lyžařském trhu od roku 1970 započal postupný odliv techniků, který vyvrcholil v letech 1997-1999 a vyústil v neodvratnou krizi. Následovaly další společnosti s různými partnery, a období krize pokračovalo až do jara roku 2000.

Jiří Velikovský

Na Baruffaldi je kromě originálních a detailně propracovaných výrobků skvělá komunikace - vždy milá a rychlá., SCOOTER BOOM

Luděk Šilhánek

Miluju rychlou jízdu a zároveň se nechci zabít. Helmy Baruffaldi jsou úžasně pohodlné a díky špičkové kvalitě i bezpečné!, MC klub Kameňák

Roman HD Sýkora

Brýle Baruffaldi se nosí samy. Ručně namontované kryty z pravé kůže nedráždí kůži kolem očí. Při vyšší rychlosti pod ně nefouká. A vydrží na celý život., Kalikovský mlýn

Zakládáme si na kvalitní ruční výrobě.

V září roku 2000 společnost vypustila do světa Epoque Line – kolekci motorkářských brýlí obohacenou o nové prvky. Sklidila velký úspěch na veletrhu Intermot 2000 v Mnichově. Tato kolekce byla založena na ručně vyrobených produktech rostoucí kvality i ceny. Šlo o patentované inovativní brýle s nastavitelným nosním můstkem, výměnnými skly, a nožičkami a páskou, které bylo možné nosit střídavě. Jednalo se zčásti o modely průmyslové výroby a zčásti o modely vyrobené řemeslníky přímo v srdci společnosti. Výrobky Baruffaldi jsou výsledkem imaginatinativního návrhářství firmy – společnost má první oddělení, které je zaměřené výhradně na vývoj nových brýlí. To prošlo znatelným zdokonalením s ohledem na řemeslnou zručnost a je plné mladých entusiastických techniků, kteří se ujali vedení se stejnou lehkostí jako spolupráce se specializovanými podniky určenými jednotlivým externím výrobcům.

Nové kolekce sklízejí úspěch nejen v Itálii.

Další důležitá kolekce byla představena v září roku 2001 na moto show Eicma v Miláně zákazníkům z 21 zemí celého světa. Někteří disponovali velice zajímavými distributory. O 2 roky později byly v rámci stejné události představeny dva nové modely. Ty kromě kožených vycpávek s vylepšenou přilnavostí obsahovaly také mobilní technický můstek; model Mask byl vybaven CNC maskou a vyměnitelnými čepy, které byly v Evropě unikátem.

Dalším zajímavým modelem byl hliníkový String ve dvou verzích s výměnnými fotochromatickými skly. Na Intermotu 2004 se stálé technické zdokonalování stalo strůjcem definitivní verze modelu

WindTini Plus se speciálními nožičkami pro úzké přilby a se systémem přenosu vzduchu pro lepší ventilaci helmy. Nožičky jsou navíc zaměnitelné s druhým typem vhodným pro nošení ve městě. Tento model je ve světě něčím dosud neviděným. Jeho nové okuláry vybavené ventilací nabádají k užití ve městě, a dokonce i v poušti.

Výrobky Baruffaldi jsou plné překvapení.

Obdobný technologický vývoj doprovázel také novou kolekci ochranných brýlí a bezpečnostních a lékařských masek, které byly v Miláně představeny v listopadu roku 2005. Téhož roku si odbyly i svou premiéru na Autotronu v Holandsku. Na Eicma byly v v rámci spolupráce se známou firmou SFly představeny modely Inte 1 a 2, což jsou velmi flexibilní ochranné brýle určené k nošení pod integrální přilbou, s výměnnými skly a možností vložení dioptrických skel. Tyto brýle jsou mimo jiné vybaveny zařízením pro přehrávání hudby ve formátu MP3 s flash pamětí 512 GB a jejich skla jsou určena pro lyžařské a jiné sportovní aktivity.

  • Funkce Bluetooth a mp3
  • Skla na předpis
  • Kožené vycpávky a vylepšená přilnavost
  • Mobilní technický můstek
  • Výměnná fotochromatická skla
  • Speciální nožičky pro úzké přilby
  • Systém ventilace přilby

Další novinky na poli ochranných brýlí budou představeny během následujících 18 měsíců. Baruffaldi vyvíjí model založený na výzkumech evropských specialistů, který obsahuje funkci Bluetooth a může se pyšnit speciálním materiálem na spáncích. V současné době můžete v 70 % kolekcí Baruffaldi nalézt brýle, které umožňují použití skel na předpis a jiných optických doplňků.

V Baruffaldi jsme doslova jedna velká rodina. Seznamte se s týmem pro zastoupení Baruffaldi v ČR:

Stanislava Sladká

PR, marketing, komunikace se zákazníky

Paní Stanislava Sladká reprezentuje firmu Baruffaldi na základě Mezinárodní smlouvy o obchodním zastoupení pro Českou republiku.

Stanislav Sladký

Objednávky zboží , distribuce, reklamace

Pan Stanislav Sladký je manažerem obchodu, vyřizuje objednávky zboží, jeho distribuci a případnou reklamaci.

Žaneta Sladká

Správa sociálních sítí

Slečna Žaneta Sladká asistuje manažerům obchodu a spravuje sociální sítě Baruffaldi v České republice.