Horolezectví

Brýle a příslušenství do extrémních podmínek

Baruffaldi & Everest

V prosinci 2013 nás kontaktoval kostymérský tým snímku Everest, který uvedlo studio Universal Pictures v září roku 2015. Pokud jste měli možnost shlédnout tento film nebo trailer na něj, asi už víte, že tento počin islandského režiséra Baltasara Kormákura se zabývá událostmi, které se staly na expedici na Mount Everest v roce 1996, a také vztahem mezi člověkem a přírodou.

Co má Baruffaldi společného s touto filmovou novinkou?

Spojení mezi Baruffaldi a horolezeckými expedicemi sahá až do poloviny 50. let minulého století. Horolezci Lino Lacedelli a Achille Compagnoni, první lidé v historii, kteří dobyli vrchol K2, na sobě měli při svém slavném výstupu v roce 1954 právě brýle značky Baruffaldi. V roce 1973 byly ochranné brýle Baruffaldi součástí horolezeckého vybavení expedice vedené Guidem Monzinem, která vystoupila na vrchol Mount Everestu. Mezi touto horou a Baruffaldi proto existuje dlouhodobé spojení, která přetrvává dodnes, i když společnost v posledních letech rozšířila svou působnost i do oblasti motosportu.

Baruffaldi obstojí i v podmínkách nad 8 tisíc m.n.m.

Proto nás kontaktovala produkční společnost – pro věrnou scénografickou rekonstrukci himalájských výstupů je prostě nezbytné mít na očích brýle Baruffaldi!

Tento úchvatný snímek rozhodně stojí za shlédnutí. Nejen kvůli našemu vybavení, ale také proto, že se jedná o kvalitně zpracovanou filmovou záležitost inspirovanou sérií neuvěřitelných událostí, které se skutečně staly během výstupu na vrchol nejvyšší hory světa. Film dokumentuje nejrůznější protivenství, která se postavila do cesty dvou expedic na Everest. Donutila je jít daleko za jejich limity a čelit těm nejsilnějším ledovým bouřím, které kdy člověk zažil. Odvaha obou týmů je neustále testována tím nejkrutějším ze čtyř živlů. Horolezci jsou nuceni konfrontovat hranice nemožného až do bodu, kdy jejich vůle k životu vyústí v dechberoucí boj o přežití.