Kromě toho, že Easy Rider (překlad: bezstarostná jízda) je názvem velmi slavného amerického filmu, označuje také jeden z nejprodávanějších modelů brýlí Baruffaldi. V tomto příspěvku bychom vám chtěli ukázat, jak vzniká tento náš italský korunovační klenot, komplet ručně vyrobený a díky dostupnosti součástek prakticky věčný.

Kovová konstrukce tohoto modelu je vyrobena z patnácti malých částí svařených specializovanou italskou společností se sídlem v regionu Veneto, která s námi spolupracuje již deset let, a která udělala z péče o detaily neoddiskutovatelný klad naší firmy.

Rám brýlí je nejprve potažen chromem. Pohyblivé části je třeba namazat – zejména můstek, u kterého je potřeba, aby se snadno přizpůsobil rysům nositele. Jak víte, tyto detaily jsou tím, co naše brýle odlišuje od ostatních.

Po provedení všech těchto úkonů je rám vychýlen ze své osy, je tedy třeba ho s velkou opatrností znovu nastavit, aby následně přiléhal k obličeji co nejlépe.

V tomto okamžiku jsou vložena skla, která předtím prošla počítačově řízeným strojem, a získala tak svůj typický tvar. Každé brýle Easy Rider jsou k dostání se dvěma typy skel, které jsou zaměnitelné dle nálady nositele. K dispozici jsou kouřová, světlá, žlutá a fotochromatická skla; prodávají se v párech, které odpovídají barvě a provedení brýlí Easy Rider.

Jakmile je rám smontován se skly, brýle bývají většinou dokončeny, ale model Easy Rider byl navržen k nošení po dlouhé hodiny cestování bez pocitů nepohodlí nebo stísněnosti. Za tímto účelem se na skleněný rám namontuje ještě podložka z měkké kůže. Veškeré kožené součásti našich brýlí dávají znát svou vysokou kvalitu; ta poskytuje našim výrobkům nejen krásný vzhled, ale zajišťuje také snadnou manipulaci: když kůži na brýlích lehce promnete, rychle znovu získá svou přirozenou jemnost i poté, co jste brýle nosili dlouhé hodiny. Vaše pohodlí, zejména na cestách, je vždy hlavním motivem našich myšlenek.

Jak vyrobíme koženou podložku? Nařežeme sadu plátků kůže přesných rozměrů, které jsou pak spojeny pomocí šicího stroje a vyplněny v našich laboratořích dříve nařezanou paměťovou pěnou. Pomocí polykarbonátového těsnění výplň zapustíme do rámu.

Jakmile je podložka namontována na brýle, je hotovo – brýle jsou připraveny!

Co uděláte, když se vám náhle zachce změnit svůj vzhled? V sadě najdete dvě plastové svorky, které slouží k odejmutí podložky a výměně skel. Prosím, mějte na paměti, že je lepší zbytečně s klipy nemanipulovat a skla neměnit více než jednou denně. Součástí soupravy je také páska, kterou můžete upevnit na nožičky pro lepší ukotvení brýlí na obličeji.

Jak vidíte, brýle Easy Rider jsou výsledkem profesionální ruční práce, během které několik zručných řemeslníků spojí své odborné znalosti o zpracování kůže a kovu, a stvoří tak skutečný klenot!

 

Vyzkoušejte a uvěříte!

 

Prohlédněte si celou sadu brýlí Easy Rider.